چطور یک محتوای همیشه سبز تولید کنیم | ۸راهکار تولید محتوای همیشه سبز

محتوا رکن اساسی هر وب سایتی به حساب می آید. اگر یک محتوا از سایت شما رتبه خوبی بگیرد، ارزش زیادی برای سایت دارد. حالا محتوایی را فرض کنید که همیشه مخاطبان را جذب خود می کند، مثل درختی پربار از آن استفاده می شود. محتوایی که چنین ویژگی داشته باشد، محتوای سبز می گوییم. یک محتوای سبز جامعیت خوبی دارد، می تواند حق مطلب را ادا کند و نکات کلیدی آن در ذهن مخاطب می ماند. شما می توانید به کمک این مقاله ویژگی های یک محتوای سبز را یاد بگیرید و از ایده های آن برای محتوای خود بهره ببرید.

محتوای همیشه سبز یا Evergreen contant چیست

یک محتوای سبز ماندگاری همیشگی دارد. یعنی هر چقدر که زمان بگذرد ، باز از آن استفاده می شود و به اشتراک گذاشته می شود. کاربران در سال های متوالی به این پست یا صفحه از سایت شما سر میزنند و چون اطلاعات با ارزشی دارد و همیشه می تواند به عنوان مرجعی برای کاربران باشد. در صورتی که بتوانید در حوزه تخصصی خودتان محتوای سبز ایجاد کنید ، ترافیک بالایی دریافت می کنید. مثلاً تاریخچه قالی برای سایت فروشگاهی فرش ، ارتباط موضوعی درستی دارد و برند و تخصص شما را نشان می دهد.

چرا داشتن محتوای سبز برای سایت ما مفید است

محتوای سبز در سایت شما نشان می دهد سایت شما در رفع مشکلات کاربران توانا و متخصص است و می تواند آن‌ها را مشاوره کند. در محتوای سبز کاربران به دنبال کلمات کلیدی مرتبطی هستند و می توانند پاسخ بسیاری از سؤالات خود را دریافت کنند. مطالب شما با جامعیت خود می تواند برای کاربران مفید باشد.

۸ ایده برای ایجاد یک محتوای سبز

پستی که هر روز در سایت خود می گذارید ، همیشه هست و ادامه دارد و هر روز کاربران آن را مشاهده می کنند. اما اکثر موضوعاتی که ما درباره آنها در پست‌ها صحبت می کنیم با گذشت زمان تغییر می کنند. صرفاً خبری اند و با گذشت زمان ارزش خودشان را از دست می دهند. بنابراین برای تولید محتوای ماندگار به انتخاب موضوع درست ، نحوه ایجاد محتوا و نکات برای حفظ بازدید نیاز داریم.

سوژه مناسبی برای محتوای خود پیدا کنید

سوژه هایی که برای محتوای خود پیدا می کنید ، باید به کلمات کلیدی و میزان محبوبیت آنها فکر کنید. یک کلمه کلیدی طولانی برای محتوای همیشه سبز عالی هستند. فقط کافی است میزان جستجو آن‌ها را بررسی کنید و در صورتی که ترافیک بالایی دارند ، آن را انتخاب کنید.

اطلاعات خود را با اینفوگرافیک انتقال دهید

اینفوگرافیک می تواند خیلی ساده اطلاعات مفیدی را به صورت تصویر مفاهیم بصری منتقل کند. مطمئناً یک اینفوگرافیک برای محتوا کافی نیست و باید بتوانیم در متن به خوبی موضوع را باز کنیم. شما می توانید از یافته های بدست آمده از تحقیقات ، مثال های قانع کننده یک موضوع خاص و پاسخ به سؤالات کاربران اینفوگرافیک خود را ایجاد کنید. شما می توانید برای ایجاد یک ایفوگرافیک موثر از مقاله چگونه یک اینفوگرافیک موثر ایجاد کنیم کمک بگیرید و آن را به محتوای خود اضافه کنید.

دستورالعمل ها ماندگاری خوبی دارند

راه های زیادی برای نوشتن یک دستورالعمل وجود دارد. دستورالعمل ها می توانند دارای شماره و عنوان منحصربه‌فرد باشند و متناسب با مخاطبانش روش ها و مهارت ها را بیان کند. مثلاً دستوالعمل های گام‌به‌گام به طور مستقیم نشان می دهد ، چطور کاری را انجام دهند. معمولاً دستورالعمل ها برای افراد مبتدی نیست و می تواند در هر سطح تخصصی تولید شود و به ایجاد محتوای سبز شما کمک کند.

واژه نامه و اصطلاحات تخصصی

واژه نامه ها همیشه مرجع خوبی برای کاربران هستند. اگر شما محتوایی ایجاد کنید که اطلاعات دقیق و کاملی برای هر واژه تخصصی کسب و کار شما داشته باشد، ترافیک بالایی دریافت می کنید و چون کاربران ترجیح می دهند از یک سایت ثابت برای پاسخ سؤالات خود استفاده کنند، حتما بارها و بارها به سایت شما سر خواهند زد.

به‌روزرسانی محتوا

اگر در یک محتوای سبز آمار و تصاویر منسوخ شوند ، لینک ها ارور ۴۰۴ داشته باشد و یا در مدت یک سال از عناوین تکراری استفاده کرده باشید، گوگل رتبه بندی آن صفحه را کاهش می دهد. پس لازم است شما داده ها ، آمار ، اطلاعات مربوط به محصول و یا تصاویر جدیدتر به محتوای خود اضافه کنید. البته به‌روزرسانی رتبه بهتری دارد و رتبه محتوای شما را ثابت نگه می دارد.

به سئو محتوا خود توجه کنید

سئو محتوا با بهینه سازی مطالب برای کسب رتبه بالا انجام می شود. درواقع برای اینکه مطالب ما محتوای سبز شود، نیاز به کسب رتبه در صفحه نتایج گوگل دارد. توجه به تگ های عنوان، نگارش متن، تگ Alt تصاویر ولینک های داخلی برای سئو محتوای ما لازم است تا جایگاه بهتری در صفحه نتایج داشته باشد.

محتوای سبز را پست ثابت قرار دهید

یک محتوای سبز باید همیشه قابل مشاهده و دردسترس باشد. اگر آن را به صورت پست ثابت در قسمت بلاگ سایت خود قرار دهید بازدید خوبی می گیرد. یک پست ثابت برای بلاگ شما نشان دهنده اهمیت واطلاعات خوبی است که در آن قرار داده اید به همین خاطر مخاطبان بیشتر این پست را میبینند.

از ایده های بیشتری برای محتوای سبز خود استفاده کنید

به کمک ایده های عالی محتوای متنی می تواند با افزایش آگاهی از خواسته کاربران به عالی ترین درجه خود برسد وجزء صفحات محبوب سایت شما حساب شود. نمونه هایی از ایده خوب برای محتوای سبز را می توانید در قسمت پایین بخوانید.

  • ایده های بزرگ محصولات و خدمات خود را جمع‌آوری کنید به عنوان داستان برند منتشر کنید.
  • تاریخچه یک محصول یا موضوع  مرتبط با تخصص خودتان را بیان کنید.
  • یک چک لیست برای به انجام رساندن کاری ایجاد کنید.
  • روال کارهای زمان بر را  به صورت مقاله در آورید.
  • منابع معتبری را لیست کنید. ( مثلاً دایره المعارف جغرافی یا موسیقی )
  • ابزارهای رایگان و یا پرداختی که برای کاربران موبایل مفید است را جمع‌آوری کنید. ( مثلاً ۱۰ سایت اندروید )
  • اشتباهات رایج در صنعت شما هم می تواند منبع خوبی برای افراد باشد.
  • روش‌ها و تمریناتی که کمک می کند افراد به هدف مشخصی برسند یا پیش‌بینی مسیر رسیدن به موفقیت درزمینهٔ خاصی منابع خوبی خواهند شد

سخن آخر

محتوای همیشه سبز همیشه برای خوانندگان ارزشمند است و حتی باگذشت زمان زیاد ، رابطه خودش را با مخاطب حفظ می‌کند. دستورالعمل ، تاریخچه ، محتوای پربازدید و بروز و غیره می توانند یک محتوای همیشه سبز باشند. البته یادآور می شویم که  یک محتوای سبز با هزاران مطلبی که در هر مقطع زمانی با آن برمی خوریم تفاوت دارد. مثلاً در روزنامه‌ها و سایت های خبری چنین محتوایی نمی بینیم.

دسته :آموزش و مقاله تاریخ :دوشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ بازدید :2,194 نظرات : 0 نظر
نظرات
جهت پشتیبانی محصول از طریق تیکت اقدام کنید / نظرها بعد از تایید مدیران منتشر می‌شود.

    پشتیبانی تلگرام وین تم